Benzin Natural 95 v Česku od minulého týdne zlevnil o pět haléřů, litr stojí v průměru 30,62 koruny. Cena nafty u čerpacích stanic stagnuje na průměrných 29,75 Kč/l. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje.

Nejdražší pohonné hmoty zůstávají na Vysočině. Řidiči tam za litr benzinu zaplatí průměrně 31,08 koruny. Pouze o haléř nižší je průměrná cena benzinu v Praze. Nafta je na Vysočině v průměru za 30,60 Kč/l, v Praze a Plzeňském kraji pak shodně za 30,15 Kč/l.

Naopak nejlevnější paliva jsou v Jihočeském kraji. Za litr benzinu tam motoristé zaplatí v průměru 30,21 koruny a za naftu 29,36 Kč/l.

Po letních prázdninách začaly pohonné hmoty v Česku zdražovat. Koncem prázdnin řidiči tankovali nejprodávanější benzin Natural 95 za 29,60 Kč/l a koncem září za 30,20 Kč/l. Na této úrovni se cena udržela téměř celý říjen a od začátku listopadu znovu stoupala. V uplynulých týdnech ceny paliv stagnují, případně mírně klesají.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru