Cena bitcoinu se po propadu v minulém týdnu opět stabilizuje a v úterý překročila 16 tisíc dolarů. Ve středu v odpoledních hodinách ale začala cena klesat k 15 tisícům. V týdnu před Vánoci se bitcoin přitom propadl o téměř 40 procent na méně než 12 tisíc dolarů, což byl jeho nejhorší týden od roku 2013. Ke korekci ceny došlo pouhé dva dny po spuštění obchodování s termínovými kontrakty (futures) na bitcoin americkou burzou CME. 

"Nejnovější pohyb ceny ukazuje, že bitcoin je stále spekulativní investicí," řekla agentuře Reuters analytička Kristina Hooperová ze společnosti Invesco v New Yorku s tím, že výkyvy ceny jsou stále enormní.

V článku se dále dozvíte

  • Před Vánoci se cena bitcoinu propadla o 40 procent.
  • Hned po Vánocích ale začali na vlnu kryptoměn nastupovat další lidé a cena se tak vrátila prakticky zpátky. Během středy ale cena opět začala klesat.
  • Nicméně ve srovnání s roky 2011-2014 jsou výkyvy ceny bitcoinu nyní výrazně nižší.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru