Tržby obchodů Ikea po celém světě v loňském fiskálním roce stouply o pět procent na 38,3 miliardy eur (992 miliard korun). V pondělí to uvedla společnost Inter Ikea, která poskytuje franšízu na obchody Ikea. Na konci loňského fiskálního roku, tedy na konci srpna, měla firma ve 49 zemích 403 obchodů, meziročně o 14 více.

"Ve (fiskálním) roce 2018 je naplánováno 22 nových obchodů Ikea, které zahrnují i nové trhy v Indii a Lotyšsku, stejně jako pokračování zavádění nových formátů a expanze internetových aktivit," uvádí se v prohlášení Inter Ikey. Dlouhodobě se pak firma hodlá zaměřit zvláště na jihovýchodní Asii a Jižní Ameriku. V Jižní Americe chce přednostně vstoupit na trhy v Chile, Kolumbii, Mexiku a Peru. V jihovýchodní Asii pak plánuje vstup do Vietnamu a na Filipíny.

Obchody Ikea vlastní 11 franšízantů. Největší z nich je Ikea Group, který provozuje 355 obchodů, napsala agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru