Tržby obchodů Ikea po celém světě v loňském fiskálním roce stouply o pět procent na 38,3 miliardy eur (992 miliard korun). V pondělí to uvedla společnost Inter Ikea, která poskytuje franšízu na obchody Ikea. Na konci loňského fiskálního roku, tedy na konci srpna, měla firma ve 49 zemích 403 obchodů, meziročně o 14 více.

"Ve (fiskálním) roce 2018 je naplánováno 22 nových obchodů Ikea, které zahrnují i nové trhy v Indii a Lotyšsku, stejně jako pokračování zavádění nových formátů a expanze internetových aktivit," uvádí se v prohlášení Inter Ikey. Dlouhodobě se pak firma hodlá zaměřit zvláště na jihovýchodní Asii a Jižní Ameriku. V Jižní Americe chce přednostně vstoupit na trhy v Chile, Kolumbii, Mexiku a Peru. V jihovýchodní Asii pak plánuje vstup do Vietnamu a na Filipíny.

Obchody Ikea vlastní 11 franšízantů. Největší z nich je Ikea Group, který provozuje 355 obchodů, napsala agentura Reuters.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru