V evropském srovnání se Češi pojišťují málo. S ročním průměrem 492 eur na jednoho obyvatele, což odpovídá zhruba 12 tisíci korunám, jsou v žebříčku členských zemí EU na 18. místě.

Průměrné roční pojistné na jednoho obyvatele v zemích EU dosahuje víc než čtyřnásobku.

Podle expertů se Češi pojišťují málo hlavně v životním pojištění. Lidé na něj v Česku ročně platí v průměru jen zhruba 200 eur. Průměr EU je šestkrát vyšší. V některých zemích, jako je Dánsko a Finsko, přesahuje průměrné roční životní pojištění dokonce hranici tří tisíc eur a ve Francii a ve Velké Británii se k ní přibližuje.

V článku se dále dozvíte

  • Životní pojištění doplácí na nekalé praktiky minulých let a na to, že se nevyužívá na zajištění ve stáří jako na Západě.
  • Nezájem o životní pojištění se prohlubuje.
  • Pojišťovnám chybí poptávka po doživotních rentách a komerčním zdravotním pojištění.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru