Česká pobočka Googlu loni zvýšila tržby o 13 procent na 269 milionů korun. Zisk vzrostl o více než polovinu na 15,4 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Google ČR zajišťuje zejména podpůrné marketingové činnosti pro irskou pobočku Google. Podílí se také na lokalizaci služeb firmy do češtiny a spolupracuje s českými softwarovými vývojáři. Google Irsko inkasuje většinu inzertních příjmů od zadavatelů na českém trhu.

Na českém trhu je nyní dostupných více než 140 služeb od Googlu a přibývají stále další. Google je v Česku výrazně aktivnější než v jiných podobně velkých zemích, důvodem je silný lokální hráč Seznam.cz.

Mezi nejoblíbenější služby firmy patří vedle vyhledávače videoserver YouTube, poštovní Gmail, Mapy, obchod s aplikacemi Google Play, operační systém Android, prohlížeč Chrome nebo reklamní řešení Adwords a Adsense.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru