Škoda Auto plánuje nový model – terénní vůz, který bude o třídu větší než yeti. V rozhovoru pro magazín Forbes to prohlásil šéf automobilky Winfried Vahland. Chystané větší SUV již v září potvrdil také technický ředitel škodovky Eckhard Scholz.

Auto typu SUV by podle Vahlanda mělo konkurovat vozům jako je například Kia Sorento, která je o půl metru delší než yeti a v základní verzi stojí bezmála 600 tisíc korun. Vývoj vozu ale teprve začíná, na trhu se objeví nejdřív za pět let.

"Nejdřív musíme obměnit všechno to, co teď máme. To je priorita číslo jedna. Čili větší SUV asi nepřijde na řadu úplně hned, ale zároveň není ani úplně v nedohlednu," řekl Vahland časopisu Forbes.

Už v létě minulého roku se na automobilových blozích spekulovalo o sedmimístném SUV jako nástupci Yetiho, který by se mohl jmenovatl Bigfoot.

Zpráva naznačuje, že škodovka se do budoucna nemusí bát, že by jí chyběly v nabídce i větší a dražší vozy. Politika koncernu Volkswagen chce nicméně do budoucna klást u své české dcery větší důraz na segment levnějších vozů nižší třídy, jak nedávno prohlásil Jürgen Stackmann, člen představenstva Škody.

Představiteli této nové generace jsou především malé auto do město Citigo a kompaktní sedan Rapid.

500 Citigo do konce roku

Škoda Auto do konce roku dodá tuzemským zákazníkům zhruba 500 vozů nového modelu Citigo. Během dvou týdnů přitom prodejci přijali již téměř 1000 závazných objednávek, uvedla firma.

"Dodávky prvních vozů Citigo zákazníkům v České republice již začaly. Největšímu zájmu se zatím těší Citigo v provedení Ambition s motorem 1,0/ 44 kW v barevné kombinaci červená Tornado," shrnul vedoucí regionu ČR Škody Petr Pečenka. První majitelkou je řidička ze Znojemska.

Cena třídveřové verze Citigo má začínat na 179.900 Kč, v současnosti firma ale nabízí dražší výbavové stupně Ambition a Elegance od 194.900 Kč, respektive 209.900 Kč. Nižší výbavový stupeň Active a pětidveřová karoserie se do nabídky dostanou v příštím roce.

Citigo je sedmou modelovou řadou značky. Vyrábí se v závodě koncernu VW v Bratislavě spolu se sesterskými modely VW Up a Seat Mii. Ty se na český trh dostanou až v polovině příštího roku.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru