Pražská firma Star Capital Investments koupila za částku v řádu miliard korun obchodní centra Futurum Ostrava a Haná Olomouc.

Uvedl to v neděli server E15.cz na základě informací od šéfa Star Capital Investments Josefa Malíře. Částku, za kterou centra koupil od zahraničních fondů Pradera a Bainbridge, ale Malíř nechtěl upřesnit. Ve Futuru je přes 100 obchodů či multikino a v Hané přes 60 obchodů.

Futurum Ostrava funguje podle serveru od roku 2000 a nabízí asi 30 000 metrů čtverečních prodejen. Centrum Haná Olomouc je otevřeno od roku 2002 a má 9400 čtverečních metrů obchodních ploch. Star Capital Investments, zabývající se realitami, funguje zhruba dva roky a sesterská firma Star Capital Finance vznikla před 13 lety.

Za částku v řádu miliard se letos prodalo třeba brněnské Nákupní centrum Královo Pole s plochou 26.500 metrů čtverečních. Skupina Aerium ho prodala skupině CPI Property Group, podle Hospodářskách novin za 1,6 miliardy korun. Loni prodal řetězec Tesco firmě Rockcastle centrum Forum v Liberci s plochou 47.000 metrů čtverečních zhruba za 2,16 miliardy korun.

Loni se také prodal pražský obchodní dům Kotva s plochou asi 30 000 metrů čtverečních. Od irské skupiny Markland ho koupila Pražská správa nemovitostí miliardáře Václava Skaly. Firmy cenu nezveřejnily, deník E15 dříve psal o částce asi 2,2 miliardy.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru