Největší evropská pojišťovna Allianz ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšila provozní zisk o 23 procent na 2,9 miliardy eur (75,5 miliardy korun), přičemž zlepšení vykázaly všechny segmenty. Allianz ve čtvrteční zprávě předpověděla, že provozní zisk za celý rok se bude pohybovat na horní hranici prognózy.

Podle předběžných výsledků čtvrtletní příjmy společnosti meziročně vzrostly o dvě procenta na 30 miliard eur a čistý zisk připadající na akcionáře ve čtvrtletí stoupl o 84,3 procenta na dvě miliardy eur.

Pojišťovna potvrdila, že na celý rok nadále počítá s provozním ziskem na horní hranici prognóz, a to 10,8 miliardy eur, plus minus 500 milionů v závislosti na nepředvídatelných okolnostech, uvedla agentura Reuters.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru