Největší evropská pojišťovna Allianz ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšila provozní zisk o 23 procent na 2,9 miliardy eur (75,5 miliardy korun), přičemž zlepšení vykázaly všechny segmenty. Allianz ve čtvrteční zprávě předpověděla, že provozní zisk za celý rok se bude pohybovat na horní hranici prognózy.

Podle předběžných výsledků čtvrtletní příjmy společnosti meziročně vzrostly o dvě procenta na 30 miliard eur a čistý zisk připadající na akcionáře ve čtvrtletí stoupl o 84,3 procenta na dvě miliardy eur.

Pojišťovna potvrdila, že na celý rok nadále počítá s provozním ziskem na horní hranici prognóz, a to 10,8 miliardy eur, plus minus 500 milionů v závislosti na nepředvídatelných okolnostech, uvedla agentura Reuters.

 

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru