Největší evropská pojišťovna Allianz ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšila provozní zisk o 23 procent na 2,9 miliardy eur (75,5 miliardy korun), přičemž zlepšení vykázaly všechny segmenty. Allianz ve čtvrteční zprávě předpověděla, že provozní zisk za celý rok se bude pohybovat na horní hranici prognózy.

Podle předběžných výsledků čtvrtletní příjmy společnosti meziročně vzrostly o dvě procenta na 30 miliard eur a čistý zisk připadající na akcionáře ve čtvrtletí stoupl o 84,3 procenta na dvě miliardy eur.

Pojišťovna potvrdila, že na celý rok nadále počítá s provozním ziskem na horní hranici prognóz, a to 10,8 miliardy eur, plus minus 500 milionů v závislosti na nepředvídatelných okolnostech, uvedla agentura Reuters.

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru