Bance mBank, která zahájila provoz v Česku na podzim 2007, stoupl v roce 2014 zisk před započtením daní o 80 milionů na 240 milionů Kč. Čisté bankovní výnosy banky vzrostly meziročně o 33 procent na 711 milionů korun.

Během roku 2014 vzrostl objem úvěrů poskytnutých mBank v České republice meziročně o 29 procent. Banka rovněž zaznamenala růst vkladů o 21 procent. "V roce 2014 se mBank na zdejším trhu dařilo zejména v produktech s vysokou marží. Například spotřební úvěry meziročně vyskočily o 50 procent a jejich růst byl nejdynamičtější za poslední tři roky," uvedl generální ředitel mBank pro ČR Pawel Kucharski.

Banka mBank zde získala dosud přes 534 000 zákazníků. To ji řadí spíše mezi menší banky. Banka v Česku působí jako zahraniční pobočka polské mBank S.A., která je členem skupiny Commerzbank.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru