Nástupcem dosavadního šéfa české a slovenské mBank Romana Truhláře bude podle informací HN Paweł Kucharski. Její mluvčí Pavel Vlček informaci HN nevyvrátil a uvedl, že veškeré podobné změny podléhají schválení polského regulátora. Jde o jednoho z otců zakladatelů polské nízkonákladové banky. V mBank je už od roku 2000 a patřil mezi prvních patnáct zaměstnanců, kteří tento projekt rozjížděli na polském trhu.

Během následujících třinácti let prošel jako manažer všemi odděleními obchodní divize mBank. Pro českou a slovenskou mBank Kucharski začal intenzivně pracovat právě před rokem, kdy se stal výkonným ředitelem jejího obchodního oddělení. V této pozici odpovídal za marketing, produktovou nabídku a obslužné a prodejní kanály. 

Truhlář včera oznámil, že se rozhodl po více než třech letech z mBank odejít a na pozici šéfa mBank pro Českou a Slovenskou republiku v březnu skončí. mBank je přítomna na českém trhu od roku 2007 a získala 534 tisíc klientů.

Mluvčí Vlček nedávno uvedl, že na konci loňského roku měla mBank rozpůjčovány 11,2 miliardy korun a na vkladech 20,3 miliardy korun. mBank má bezmála 30 poboček a za rok 2014 vydělala zhruba 250 milionů korun.