Energetická společnost ČEZ vyplatí z loňského zisku dividendu 50 korun na akcii. Rozhodla o tom úterní valná hromada společnosti. Majoritní vlastník, kterým je stát, tak obdrží zhruba 18,8 miliardy korun. Celkem ČEZ na dividendách vyplatí téměř 26,9 miliardy korun.

Dividenda tvoří zhruba 57 procent z konsolidovaného zisku po zdanění a je tak v souladu s dividendovou politikou ČEZ, kdy výplatní poměr dividend je 50 až 60 procent čistého konsolidovaného zisku.

 

Rozhodným dnem pro uplatnění práva na dividendu je 7. červen. Valná hromada dnes zároveň schválila účetní závěrku ČEZ za rok 2010.

Loňský zisk ČEZ klesl meziročně o devět procent na 47,2 miliardy korun. O rok dříve firma vykázala rekordní zisk 51,9 miliardy korun, ze kterého vyplatila přes 28 miliard korun ve formě dividend.

Stát v ČEZ drží zhruba 70 procent a včetně daní z dividend loni od firmy inkasoval přes 21 miliard korun. Loni na jednu akci připadala dividenda 53 korun.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru