Ústavní soud zamítl stížnost klientky, která žádala zpět své poplatky za vedení úvěru. Úterní rozhodnutí bude zřejmě klíčové pro všechny ostatní spory. O své poplatky zažádalo zpět více než 300 tisíc lidí. 

Podobných podnětů Ústavní soud dostal více než 100. Rozhodoval ale poprvé. 

Právník Petr Toman, který zaštiťuje službu Poplatkyzpět.cz, už oznámil, že svým klientům doporučí, aby žaloby proti bankám stáhli. 

Podle mluvčí soudu Miroslavy Sedláčkové soudce Jan Filip v rozhodnutí zdůraznil, že soud rozhodoval o ústavnosti zásahu do práv stěžovatelky a nikoli o "politice" bankovních poplatků jako takových. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ve sporu klientů a bank o poplatky za vedení úvěru nebo hypotéky padl klíčový rozsudek. Ústavní soud zamítl stížnost ženy, která se soudila s Českou spořitelnou. Vybírání 150 korun měsíčně bylo podle ní bezdůvodným obohacením. Celkem žádala zpět 7000 korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.