Nejnovější průzkum Evropské komise, která zkoumala, jak jsou na tom země osmadvacítky s korupcí, přinesl znepokojivé výsledky. Korupční jednání zaznamenávají všechny státy EU a korupce Evropany stojí podle odhadů výzkumníků zhruba 120 miliard eur ročně. „Členské státy přijaly v minulých letech řadu opatření směřujících k potlačení korupce, ale výsledky jsou nevyvážené a v prevenci a trestání korupčního jednání by se mělo dělat více,“ zní shrnující hodnocení výzkumu.

Podle výzkumu je celých 76 procent Evropanů toho názoru, že korupce je všudypřítomná a více než půlka Evropanů, celých 56 procent, si dokonce myslí, že se míra korupce v jejich zemi v posledních třech letech zvýšila. Jeden z dvanácti obyvatel EU, konkrétně 8 procent lidí, řeklo, že v posledním roce pocítili nebo byli svědky korupčního jednání.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru