Skupina PPF miliardáře Petra Kellnera pokračuje ve změnách největšího českého operátora, kterého převzala koncem ledna. Po výměně členů představenstva a dozorčí rady je na řadě změna stanov, vnitřní struktury a řízení společnosti se kterou příjde i nové jméno.

Přejmenování na M Telecom, a.s. navrhne PPF s novými stanovami na valné hromadě, která se bude konat 12. března.

Společnost zveřejnila nové stanovy včetně nového názvu na svém webu. "Je to návrh o kterém se včetně názvu bude hlasovat na valné hromadě," uvedl mluvčí operátora Hany Farghali.

PPF má povinnost přejmenovat společnost podle smlouvy se španělskou skupinou Telefónica. Její jméno by mělo zcela zmizet z Česka, značku O2 může PPF používat další čtyři roky a právě pod ní bude pravděpodobně dále nabízet služby.

Do budoucna by měl operátor změnit image podle vzoru Air Bank ze skupiny PPF na moderní, dynamickou společnost vstřícnou k zákazníkům.

V Telefónice má do konce roku smlouvu současný generální ředitel Luis Malvído, do čela společnosti se ale již fakticky postavil investiční ředitel PPF Martin Štefunko, který je novým předsedou dozorčí rady. Podle informací Hospodářských novin se Štefunko plně věnuje právě operátorovi a jeho cílem je firmu nejprve výrazně zeštíhlit.

Výraznou úlohu ve společnosti má i nový člen představenstva Michal Frankl, bývalý poslanec a radní Českého telekomunikačního úřadu, který byl náměstkem ministra informatiky Vladimíra Mlynáře. Ten je dnes členem vrcholového vedení PPF a členem dozorčí rady operátora.

Představenstvo má do poloviny roku opustit Martin Bek a z bývalého vedení tak zůstane jen viceprezident pro provoz Petr Slováček, který ve společnosti pracuje již od roku 1989.

PPF vlastní v současnosti 65,9 procenta akcií operátora, přibližně pět procent zůstává zatím předchozím španělským vlastníkům. Do konce února má také Kellnerova skupina nabídnout menšinovým akcionářům učinit povinnou nabídku na odkup jejich akcií. Již dříve oznámila, že se scena bude pohybovat kolem 305,6 korun za akcii, kterou sama zaplatila.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru