Banky začínají letos bojovat o klienty s předstihem. Zatímco v minulosti přicházely s úrokovými slevami během března a dubna, letos se akce rozjely už v únoru. Vzhledem k tomu, že hypotéky zlevňují největší banky, historická minima loňského roku mohou letos brzy padnout.

Změnu strategie nechtějí banky komentovat. "Jde o obchodní rozhodnutí," uvedla bez bližšího komentáře Klára Pačesová, mluvčí České spořitelny. Podle Josefa Rajdla, hlavního analytika společnosti Fincentrum, v brzkém startu slevových akcí mohou hrát určitou roli nízké lednové výsledky bank.

"Kvůli novému občanskému zákoníku musely mít banky nové formuláře smluv. To proces prodeje hypoték zdrželo. Teď to banky chtějí dohnat," tvrdí Rajdl.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Banky nečekaně brzy zlevňují hypotéky. Díky měnové intervenci ČNB mají totiž ještě víc volných peněz, a hledají proto příležitosti, jak je zhodnotit. Akce už spustila například Česká spořitelna, ČSOB či Hypoteční banka.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.