Více než milion Američanů se od soboty musí obejít bez podpory v nezaměstnanosti. Američtí zákonodárci se totiž nedokázali dohodnout na prodloužení krizového programu, jenž v roce 2008 na začátku hospodářské recese zavedl bývalý prezident George Bush.

Nezaměstnaní v rámci něj dostávali měsíčně v průměru 1166 dolarů (přes 23 000 korun), a to až po dobu 73 týdnů.

Mnozí republikáni považují program za příliš nákladný, podle Bílého domu však dávky chránily miliony rodin před chudobou.

Prezident Barack Obama proto slíbil, že bude prosazovat obnovení programu, až americkému Kongresu začátkem ledna skončí zimní prázdniny.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Od roku 2008 dostávali nezaměstnaní Američané měsíčně v přepočtu asi 23 tisíc korun. V sobotu ale o štědrou podporu v nezaměstnanosti přišli. Nyní proto přemýšlejí, jestli prodat auto, přestěhovat se nebo nastoupit do práce za minimální mzdu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.