Mnohem lepší než zavedení špatné změny je zachování současného stavu. Tak oslovení čeští podnikatelé a manažeři vnímají návrh, se kterým teď operují pravděpodobně budoucí vládní strany ANO a ČSSD. Ty se nedokážou dohodnout na změnách v daňovém systému a podle všeho daňovou soustavu zmrazí v současném stavu až do roku 2016.

"Daně se totiž většinou nesnižují ale zvyšují. A když si mám vybrat mezi chybným krokem a zmrazením, tak si vyberu to druhé," shrnul například své stanovisko majitel skupiny Unimex a miliardář Jiří Šimáně.

Všichni oceňují zejména stabilitu, po které dlouho volali a kterou by tento krok měl přinést. Pokud by něco přeci jen chtěli v daních měnit, snažili by se snížit zdanění, a tím i cenu práce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Sociální demokraté a Babišovo ANO se v koaličním vyjednávání zasekli v otázce daní. Teď operují s návrhem, aby se daňový systém měnil až v roce 2016. IHNED.cz oslovil ty, kterých se právě tyto kroky týkají asi nejvíce - české manažery a podnikatele.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.