Když si úředník neví rady, jestli postupuje podle zákona, nahlédne do právního informačního systému. Najde tam paragrafy i verdikty soudů, které se zákona týkají. Tyto důležité databáze jsou zároveň zajímavým milionovým byznysem pro softwarové společnosti, které o dodávání právních programů pro státní i jiné úřady velmi usilují.

Firmě Atlas Consulting – která patří mezi tři největší dodavatele těchto databází v Česku – se nelíbilo, že se některá ministerstva vyhýbají novým tendrům na tuto službu. Anebo pouze vyhlašují výběrová řízení na aktualizaci systému stávajícího dodavatele – jako tomu bylo v případě ministerstva obrany. Tam před nedávnem zasáhl antimonopolní úřad (ÚOHS) a nařídil resortu vyhlásit novou soutěž, přístupnou i pro ostatní dodavatele.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Manažeři společnosti Atlas Consulting tvrdili českým ministerstvům, že jim dokážou dodat lacinější právní databáze než jejich současný dodavatel. Například resort obrany se však výběrovému řízení bránil. Nyní antimonopolní úřad určil, že tendr vyhlásit musí. Zatím se ale firma soutěže nedočkala.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.