Michaela Krákorová vypadá jako velmi křehká dívka. Když se však dozvěděla, že získává bronzovou medaili, rozběhla se na pódium pro vítěze neuvěřitelnou rychlostí, navíc zabalená do české vlajky. Energie z ní jen sršela.

Studentka Gymnázia v Brně-Řečkovicích uspěla na světové soutěži s projektem, v rámci kterého zkoumala sloučeniny lanthanoidů, pro něž jsou charakteristické jejich fotoluminiscenční vlastnosti tedy, že svítí po ozáření.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Mimořádného výsledku dosáhli dva čeští středoškoláci na celosvětové vědecké soutěži. Michaela Krákorová a Marek Novák získali hlavní ceny na světové soutěži mladých vědců Intel ISEF v arizonském Phoenixu. Uspěli v konkurenci 1600 středoškoláků ze sedmdesáti zemí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.