O vítězství Američanů se rozhodlo v klíčové oblasti, tedy u technických podmínek a licencování, zjistil týdeník Ekonom.

Americký Westinghouse vyhrál pouze v jednom ze čtyř kritérií, podle nichž ČEZ vybírá dodavatele plánovaných bloků jaderné elektrárny Temelín. Jenže technická kritéria a licencování hraje mají při výběru dodavatele hlavní váhu.

Česko-ruské konsorcium tvořené Škodou JS a podniky skupiny Rosatom získalo o něco více bodů za lepší cenu i provozní náklady. Drtivně vyhrálo v kapitole "podmínky výstavby", za kterou však ČEZ uděloval nejméně bodů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Americký Westinghouse je o krok blíže k megazakázce o dostavbu Temelína. Podle týdeníku Ekonom vyhrál Westinghouse pouze v jednom ze čtyř kritérií, které si ČEZ stanovil. Poměr prozatímních výsledků je 80 : 66,5 bodů z celkových 100 možných bodů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru