Co se dnes čeká:

Jednání vlády, probírat bude zvýšení rychlosti na několika stech kilometrů silnic první třídy z 90 na 110 km/h. Ministři se budou zabývat i podporou projektů v problémových regionech. Vláda se bude zabývat také požadavky na firmy v oblasti životního prostředí. Tuzemské podniky by se mohly dočkat zmírnění právních předpisů v této oblasti.

Začíná schůze Senátu, který má projednávat mimo jiné novelu zlepšující postavení klientů spotřebitelských úvěrů nebo sjednocení pravidel pro úhradu služeb spojených s bydlením.

Americká centrální banka (Fed) na závěr dvoudenní schůzky svého měnového výboru oznámí rozhodnutí o úrokových sazbách.

Výsledková sezona: Chrysler, Hennes & Mauritz (H&M), Fiat, Lenovo, Boeing, Facebook

Žaluda zůstává šéfem ČD

Předsedou představenstva Českých drah bude v dalších pěti letech nadále generální ředitel společnosti Petr Žaluda (46). Jednomyslně o tom v úterý rozhodla dozorčí rada společnosti. Žaluda neměl protikandidáta.

Více čtěte ZDE

Ministr: Francie je zkrachovalý stát

Za "naprosto zkrachovalý stát" označil Francii v rozhlasovém rozhovoru její ministr práce a sociálních věcí Michel Sapin. Ostrá slova zvolil zřejmě na podporu plánu ke snížení deficitu, který představil prezident Francois Hollande. Ministr financí označil výrok za nepřiměřený.

Více čtěte ZDE

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Petr Žaluda bude i nadále šéfem Českých drah. Dozorčí rada jej znovu zvolila jako předsedu představenstva. Katar podepsal s Řeckem dohodu, na jejímž základě bude do tamních firem investovat přes miliardu eur.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.