Eichler nelituje, že se neúspěšně pokusil koupit Aero Vodochody. "Chtěl jsem, aby tu nezanikl letecký průmysl, který je tu rozvinutý a důležitý," tvrdí v rozhovoru pro HN.

HN: Narodil jste se na Slovensku, velkou část dospělého života strávil ve Spojených státech, nyní podnikáte v Česku. Cítíte se více Čechem, Slovákem, Čechoslovákem nebo Američanem?

Asi vším. Cítím se člověkem. Vidíte, po dlouhých letech pobytu v Česku stále mluvím slovensky (pozn. red.: rozhovor byl přeložen do češtiny). Moje čeština by asi byla dost špatná.

HN: Jaký byl váš nejlepší obchod a kde nejvíc litujete, že jste neuspěl? Je to investice do výrobce antivirových programů AVG a nepodařený pokus koupit výrobce letadel Aero?

Samozřejmě AVG je důležitá a zisková věc. Tuhle brněnskou firmu jsme dostali na burzu v New Yorku. Ale pokud jde o životní zkušenosti, byly pro mne důležitější Východoslovenské železárny (VSŽ), kde jsem působil v letech 1998 až 2000, a restrukturalizace polského státního dluhu v osmdesátých letech minulého století.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Gabriel Eichler je na Slovensku narozený investor působící nyní v Česku. "Jsem tady rád, cítím se tu doma a mám rád tuhle zemi i lidi," říká muž, který šéfoval Východoslovenským železárnám.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.