Není medvídek jako medvídek. Navrch má ten od Haribo, kterému podlehl čokoládový Lindt. Po měsících bojů mezi oběma sladkými medvědy rozhodl kolínský soud. 

Podle něj prodej čokoládového medvídka ve zlaté folii porušuje práva Hariba na značku "Zlatý medvěd".

Podle soudců se totiž při pohledu na zlatého medvěda s červenou mašlí okolo krku lidem automaticky vybaví asociace Hariba. A to se německému výrobci bonbonů nelíbí.

Švýcarská čokoládovna Lindt Sprüngli tak už nesmí v Německu své čokoládové medvědy prodávat. Nebo alespoň nesmí vypadat tak jako nyní. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Čokoládovna Lindt nesmí v Německu dál prodávat čokoládové medvědy zabalené do zlatého obalu. Nápadně totiž vystihují značku Hariba a jeho zlatých medvědů. Haribo nyní navíc ještě požaduje náhradu škody.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.