V "armádním solárním byznysu" půjde o hodně. Vojáci by podnikatelům v oblasti výroby energie mohli poskytnout miliony metrů čtverečních volného prostoru.

"Firmy z oblasti fotovoltaiky v uplynulých letech přišly o možnost instalovat solární zařízení na polích a zůstaly jim pouze střechy. Očekáváme proto, že o tento projekt budou mít značný zájem," říká mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Plán je jednoduchý: vojáci vyčlení vhodné budovy, na které si fotovoltaici umístí svá zařízení. Ta si pak budou po dobu dvaceti let sami provozovat. Všechno za své peníze. "Z našeho rozpočtu na to nepůjde ani koruna, vyjma administrativních nákladů," slibuje ministerstvo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Armády několika evropských zemí včetně Česka přišly s nápadem, jak vydělat na svých kasárnách, hangárech a letištích. Jejich střechy chtějí nabídnout fotovoltaikům, aby si na nich umístili solární panely.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.