Mzdy českých top manažerů se začínají opět zvyšovat. Podle údajů společnosti LMC, která provozuje portál jobs.cz se šéfovské platy letos meziročně zvýšily v průměru o pět procent. "Mírně růstový trend přitom velmi pravděpodobně vydrží i v následujících měsících, zvláště pokud se na podzim potvrdí očekávané zrychlení ekonomiky," dodává analytik LMC Ondřej Mysliveček.

"Celkový příjem vrcholových manažerů se začal pohybovat mírně nad úrovní předkrizových let," dodává manažerka oddělení informací z oblasti odměňování personálně poradenské společnosti Hay Group Irena Jakoubková.

Ze statistik LMC vyplývá, že platy meziročně poklesly pouze marketingovým ředitelům. "U těchto pozic má na výši nabízených mezd vliv mírný pokles významu jejich role," vysvětluje trend Mysliveček. Mnohé nadnárodní firmy se dnes navíc spokojí i s méně zkušenými kandidáty na tuto pozici. "Důležitá marketingová rozhodnutí se totiž v těchto společnostech stejně dělají na globální úrovni," doplňuje řídící partner personální agentury PP Partners Ján Dolejš.

Miliony na bonusech

Oborem, který je vůči top manažerům nejštědřejší, je tradičně bankovnictví. "Základní mzda generálních ředitelů bank dosahuje až 300 tisíc korun za měsíc. Variabilní složka však může celkovou roční odměnu navýšit o další statisíce i miliony," naznačuje ředitelka headhuntingové agentury Touchdown Barbora Tomšovská.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru