Spekulaci, podle které by skupina Telefónica měla kvůli vysokému zadlužení prodat několik svých poboček, včetně podílu v českém operátorovi, přinesly koncem týdne Financial Times Deutschland. Telefónica O2 je sice vzápětí razantně popřela, nejedná se ovšem o první případ, kdy se taková informace objevila.

„Podobná spekulace se objevila v minuosti už několikrát, nicméně je malá pravděpodobnost, že by k tomu došlo zrovna nyní,“ říká analytik Milan Vaníček z J&T Banky.

Podle něj by si totiž mateřská skupina prodejem české pobočky příliš nepomohla při refinancování dluhu ve výši 55 miliard euro. K tomu má dojít v příštím roce a měl by být hlavním důvodem údajně zvažovaného prodeje. Smysl by proto nejspíš nedával ani prodej části akcií, tak aby si španělská skupina zachovala majoritu.

V článku se dále dozvíte

  • Prodej podílu v českém operátorovi by zadlužené Telefónice příliš nepomohlo. Pobočkám v regionu se daří nadprůměrně a firma zde v posledních letech výrazně investuje do datových služeb. Navíc chybí jasný zájemce o koupi.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru