Telefónica vykázala za první tři čtvrtletí čistý zisk 5,8 miliard korun, což je propad oproti loňsku o 44 procent. Důvodem je ale loňská účetní operace, která proběhla právě ve třetím čtvrtletí a při které operátor zrušil ztrátu ze snížení hodnoty aktiv. Bez ní by byl pokles jen jedenáctiprocentní. Tržby za letošních devět měsíců pak dosáhly hodnoty 38,977 miliardy korun.

"Výsledky Telefóniky tradičně nevykázaly větší překvapení oproti tržním odhadům, mírně pozitivní vývoj vidíme v mobilním segmentu, zejména díky růstu počtu klientů, naopak mírně negativně hodnotíme pevný segment. Slovensko si udržuje svůj růst tržeb a provozní ziskovost. Ukazatele provozního zisku i čistého zisku mírně překonaly tržní očekávání, a jsou tak hlavním zdrojem pozitivní tržní reakce, která však také nebyla výrazná," řekl analytik Cyrrusu Ondřej Moravanský.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Česká Telefónica i T-Mobile se trefily s ohlášením svých finančních výsledků do jednoho dne. Oběma podle očekávání klesly tržby i zisk. Stále ale patří mezi nejlépe vydělávající pobočky svých mateřských společností.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru