Na "nefunkčnost českého systému veřejných zakázek" a podnikatelského prostředí už upozorňují i ve Financial Times. Nelze se proto divit, že i tuzemští byznysmeni vyrážejí do boje s tímto neduhem domácí ekonomiky.

"Poměry v byznysu i v justici jsou neudržitelné, něco se udělat musí," říká například Jiří Šimáně - majitel skupiny Unimex, zakladatel letecké společnosti Travel Service.

"Míra korupce u nás dosahuje takových měřítek, že devastuje ekonomiku této země," podotýká pak Karel Janeček z RSJ algorithmic trading. "Je to hlavní téma, o které se investoři v souvislosti s Českem zajímají," doplňuje Magdalena Souček, vedoucí partnerka české pobočky Ernst & Young.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Korupce v Česku nabývá zcela neudržitelných rozměrů, myslí si to alespoň špičky českého byznysu. Podnikatelé ztrácejí důvěru v politiky a začínají volat po občanské aktivitě, která by tento problém dlouhodobě vyřešila. O korupci se podle podnikatelů hodně mluví, ale málo koná.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.