Maďarská vláda připravila návrh státního rozpočtu pro rok 2012. Podle Hnonline.sk rozhodla i o zvýšení sazby DPH z momentálních 25% na 27%. Oznámil to v pátek v Budapešti ministr národního hospodářství György Matolcsy s tím, že příjmy z rozdílu v DPH budou financovat z Fondu ochrany krajiny.

Podle Matolcsyho vláda návrh rozpočtu předložila rozpočtové radě a s jejími připomínkami potom koncem září normu pošle ke schválení do parlamentu. Ohledně růstu DPH ministr řekl, že EU stanovila pouze spodní hranici DPH, která je bez zvýhodněných sazeb ve výši 15 procent.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Maďarská vláda připravila návrh, jak by měl vypadat státní rozpočet pro rok 2012. Rozhodla o zvýšení sazby DPH z 25 procent na 27 %. Touto změnou se Maďarsko stane zemí s nejvyšší DPH v celé Evropské unii. Kabinet Viktora Orbána už Maďarům zavedl i hranolkovou daň a plánuje i zdanit luxusní zboží.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.