Nové kmitočty, které se uvolní po ukončení analogového televizního vysílání, vydraží stát příští rok operátorům, kteří na nich budou stavět sítě určené pro vysokorychlostní mobilní internet čtvrté generace. Ministerstvo průmyslu a obchodu chce, aby měli povinnost nejdříve pokrýt venkov, kde je nabídka internetového připojení omezená.

Až poté budou moci se svou sítí přijít do větších měst či do okresů, kde je už nyní nabídka dostatečná.

"Základním principem je, aby operátor, který kmitočty získá, směl pokrýt každou jednu hustě obydlenou oblast teprve až potom, co pokryje populaci jednoho venkovského okresu. Do Prahy bude smět teprve potom, co signálem pokryje nejméně polovinu všech řídce obydlených regionů," uvádí ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.

V článku se dále dozvíte

  • Ministerstvo chce, aby operátoři pokryli rychlým internetem nejdříve venkov. Operátorům vydraží pro sítě čtvrté generace nové kmitočty, které se uvolnily po ukončení analogového televizního vysílání. Celé Česko by mělo být pokryté do pěti let.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru