Stavební spořitelny mají obavy z budoucnosti. Stavební spoření by podle návrhu ministerstva financí měly nabízet i klasické banky, ale přitom by stavební spořitelny měly být znevýhodněny.

Banky by sice měly také povinnost poskytovat klasické úvěry ze stavebního spoření. Mohly by ale peníze investovat volněji, a to promítnout do lepších úroků pro klienty.

„Je to pro nás diskriminační. Když banky budou smět používat vklady třeba i na spotřebitelské úvěry, tak můžou víc vydělávat a mít volnější cenotvorbu,“ řekl HN Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny, známé jako Liška, která je z pěti specializovaných ústavů největší.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Stavební spořitelny čeká výrazné zesílení konkurence. Ministerstvo financí navrhuje, aby jejich produkty mohly nabízet i klasické banky a navíc za výhodnějších podmínek. Zástupci stavebních spořitelen se proto začínají bouřit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.