Které zprávy dnes doporučuji sledovat:

Praha Českomoravská stavební spořitelna zveřejní výsledky za rok 2013.

Vranov nad Dyjí Jednání starostů k uvažované výstavbě obřího větrného parku na rakouské straně Národního parku Podyjí

Paříž Evropští dispečeři budou protestovat proti plánům na sjednocení vzdušného prostoru nad Evropsku unií. Protesty by se měly konat ve Francii, Itálii, Portugalsku, Slovinsku a na Kypru.

Vídeň Pojišťovna Vienna Insurance Group zveřejní předběžné výsledky hospodaření za čtvrté čtvrtletí.

Chicago Americký výrobce letadel Boeing zveřejní hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí.

New York Internetová sociální síť Facebook zveřejní hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

S&P snížila bouřící Ukrajině rating

Ukrajina: MajdanMezinárodní ratingová agentura Standard & Poor´s v úterý srazila hodnocení úvěrové důvěryhodnosti Ukrajiny do podřadné kategorie C. Zdůvodnila to eskalující politickou krizí v zemi a upozornila, že úvěrovou známku může podle vývoje situace dál zhoršit.

Rating dlouhodobých devizových závazků S&P snížila o jeden stupeň z B- na CCC+ a známku pro krátkodobé závazky zhoršila na C z dosavadního B. Nové ratingy mají negativní výhled, což znamená možnost dalšího zhoršení.

Bankomatů letos v Česku přibude méně

Jak vyplynulo z průzkumu IHNED.cz mezi tuzemskými peněžními domy, bankomatová síť se letos rozšíří, ale méně než v předchozích letech. Několik hráčů nemá letos v plánu zapojení nových bankomatů. Patří mezi ně Česká spořitelna, Raiffeisenbank a také Fio banka.

V Česku bylo ke konci loňského roku v provozu 4 377 bankomatů. To je o necelé dvě stovky víc než koncem roku 2012. Před pěti lety bylo 3 679 bankomatů.

Letoví dispečeři začnou stávkovat

Letadlo, ilustrační fotoEvropští letoví dispečeři ve dnes zahájí své protesty proti plánům na sjednocení vzdušného prostoru nad Evropskou unií. Až do pátku se budou konat v řadě evropských států a ve čtvrtek se k nim připojí i dispečeři v Česku. Ti plánují protesty na čtvrtek od 7.00 do 19.00.

Protesty jsou zaměřeny proti plánu Evropské komise na sjednocení vzdušného prostoru nad EU. Záměr Bruselu by měl zkrátit letové vzdálenosti a ušetřit evropským aerolinkám ročně miliardy eur. Odbory se ale obávají bezpečnostních rizik a rušení pracovních míst.

Od Facebooku se očekává nárůst tržeb i zisků

Největší internetová sociální síť Facebook dnes po uzavření newyorské burzy zveřejní výsledky za čtvrté čtvrtletí a analytici čekají další zvýšení jejích tržeb. Předpokládá se rovněž, že firma bude pokračovat ve zvyšování ziskovosti a dovrší přesun z předloňských ztrát do kladných čísel.

Analytici podle agentury Reuters očekávají, že v posledním čtvrtletí výnosy Facebooku, které plynou naprostou většinou z reklam, vzrostou na 2,3 miliardy dolarů (asi 46 miliard Kč), 15 procent nad úroveň třetího čtvrtletí a o 60 procent více v meziročním srovnání. Facebok má nyní asi 1,2 miliardy uživatelů.

Google představil obroučky a sluneční brýle pro Google Glass

Sluneční brýle a obroučky pro Google GlassTechnologická společnost Google v úterý představila sadu obrouček a slunečních brýlí pro své zařízení Google Glass, které se bude montovat právě na brýle. Firma tím připravuje uvedení očekávaného produktu, které bude moci využívat připojení k síti přes chytrý telefon uživatele, na americký masový trh.

Obroučky dioptrických brýlí by měly být k dispozici na předpis od očního lékaře. Google sjednal dohodu s americkou zdravotní pojišťovnou Vision Service Plan, která umožní zákazníkům dostat na předpis skla se speciálním napojením na přístroj s monitorem na pravé straně brýlí.

Související