Čínské koncerny nabídly ruské státní agentuře Rosatom vytvořit společný podnik na stavbu a prodej plovoucích jaderných elektráren založených na ruské technologii. Mobilní jaderné bloky navržené pro potřeby těžko dostupných oblastí na severu Ruska by Číňané rádi využili pro zásobování vrtných zařízení v oblastech šelfové těžby ropy a plynu při čínském pobřeží.

Zakázky pro čínské těžaře by mohly spustit sériovou výrobu unikátních plovoucích reaktorů, s pozitivním efektem na jejich jednotkové náklady. Je ovšem otázkou, jaký podíl na stavbě elektráren budou chtít Číňané pro své podniky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Mobilní jaderné elektrárny by Číňané rádi využili pro zásobování vrtných zařízení v oblastech šelfové těžby ropy a plynu při čínském pobřeží. Čína si bude chtít objednat několik desítek lodí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.