Obrovský přebytek úspor hromadící se na kontech v Číně bude mít za následek to, že lidé v rozvinutých ekonomikách, kterým je dnes kolem dvaceti, budou moci odejít do důchodu až v 75 letech. Tvrdí to zpráva britské konzultantské firmy Center for Economic and Business Research (Cebr).

Podle autorů se nadměrné úspory v rozvíjejících se zemích, zejména v Číně, spolu s růstem jejich váhy ve světové ekonomice promítne do nízkých výnosů a na mnoho let stlačí úrokové sazby. To zkomplikuje život penzijním fondům, z jejichž výnosů jsou do velké míry financovány důchody.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podle studie britského Center for Economic and Business Research způsobí velké úspory v rozvíjejících zemích problémy penzijním fondům. Ty budou mít nízké výnosy. Pokud člověk nebude chtít živořit, bude muset pracovat mnohem déle, než je dnes běžné.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.