Podobně jako internet umožnil nástup elektronického obchodování, vedl také ke vzniku elektronických peněz - měn, které existují v digitální formě a netiskne je žádná centrální banka.

Jejich příznivci tvrdí, že přinesou ekonomickou revoluci, kritici naopak říkají, že jsou magnetem pro podvodníky a běžní lidé na nich mohou jen prodělat. O fenoménu digitálních měn píše server BBC.

Virtuální peníze jako bitcoins, e-gold nebo liberty reserve umožňují firmám a jednotlivcům převádět finanční prostředky po celé planetě bez placení poplatků bankám či vládám. Na digitální účet se dají převádět i skutečné peníze z účtu, kreditních karet, šekem či převodem hotovosti přes Western Union.

V článku se dále dozvíte

  • Digitání peníze jako bitcoins netiskne žádná centrální banka a lidé si je mohou posílat bez poplatků anonymně po celé planetě. To láká zločince. Někteří označují celý systém za podvod typu letadlo.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.