Spoluzakladatel a bývalý šéf amerického internetového gigantu Yahoo Jerry Yang opustil po 17 letech firmu. Uklidnil tak akcionáře, kteří mu vyčítali, že jeho osobní neefektivní vize a investice v poslední době přivedly společnost do potíží. Uvedla to agentura Reuters.

43letý Yang byl v letech 2007 s 2008 18 měsíců generálním ředitelem firmy.

,,Můj čas v Yahoo, od jeho založení až po současnost, zahrnoval nejvzrušující a nejuspokovější zážitky mého života," napsal Yang předsedovy představenstva Yahoo Royi Bostockovi. ,,Bohužel nastal čas se věnovat jiným zájmům mimo Yahoo," doplnil v dopise.

Yangův odchod uvolňuje podle Reuters ruce novému šéfovi Scottu Thompsonovi. Ten byl pověřen, aby vrátil kdysi světově nejvýznamnější internetový portál k dobám jeho slávy v 90. letech.

Thompson je už čtvrtým šéfem Yahoo za posledních 5 let.

Firma Yahoo byla loni donucena uvažovat o restrukturalizaci svých aktivit. Tento vyhledávač je na internetu stále jednou z nejpopulárnějších destinací, zastínili ji však konkurenti jako Facebook a Google.

Tržní hodnota Googlu 194 miliard dolarů (zhruba 2,9 bilionu Kč) je asi desetkrát vyšší než cena Yahoo.


HNByznys najdete i na Facebooku. Nenechte si ujít nejdůležitější zprávy ze světa financí a staňte se našimi fanoušky - ZDE


Yahoo chce převzít mimo jiné čínská Alibaba

V poslední době se také vyrojilo mnoho zájemců o převzetí Yahoo. Mezi nimi je i čínský vyhledávač Alibaba. Ta už si najala ve Washingtonu lobbistickou firmu Duberstein Group, pro případ, že by plán amerického partnera Yahoo prodat asijská aktiva nevyšel a Alibaba by chtěla převzít celou firmu.

Yahoo má v Alibabě 40 procent a asi třetinový podíl v japonské pobočce Yahoo Japan a podle analytiků jde o zdaleka nejcennější aktiva celé firmy.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru