Odvolaná ředitelka americké internetové společnosti Yahoo Carol Bartzová rezignovala už i na své místo ve správní radě společnosti. Informovala o tom společnost v noci na dnešek.

"9. září 2011 Carol Bartzová rezignovala na funkci ve správní radě Yahoo! Inc s okamžitou platností," uvedl mluvčí rady Charles Sipkins. O zprávě již předtím informoval list Wall Street Journal.

Bartzová byla minulý týden v úterý neočekávaně odvolána z funkce generální ředitelky Yahoo, ve které působila od roku 2009.

Oznámila však, že hodlá i nadále zůstat ve správní radě, přestože rada trvala na tom, že nemá na křeslo v radě nárok, napsala agentura Reuters.

Yahoo je na internetu stále jednou z nejpopulárnějších destinací, zastínili ji však konkurenti jako Facebook a Google. Tržní hodnota Googlu 170 miliard dolarů (zhruba 2,9 bilionu Kč) je asi desetkrát vyšší než cena Yahoo.

Ta se nyní pohybuje kolem 16 miliard dolarů, z většiny je to však podle analytiků tím, že vlastní podíl 40 procent v čínské Alibaba Group.

Vztahy mezi firmami Yahoo a Alibaba se nástupem Bartzové zhoršily, když zakladatel čínské firmy Jack Ma neuspěl ve snaze vykoupit od americké firmy akcie svého podniku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru