Dohoda o investici čínské společnosti Hawtai Motor Group do záchrany ztrátové švédské automobilky Saab byla zrušena. Oznámila to ve čtvrtek nizozemská firma Spyker, která je majitelem Saabu.

Dodala, že pokračuje v práci na zajištění finančních prostředků pro automobilku. "Spyker a Saab Automobile pokračují v práci na zajištění finančních prostředků pro krátké a středně dlouhé období," uvedl nizozemský podnik.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ztrátová švedská automobilka Saab se ocitá znovu v nejistotě z dalšího vývoje. Její vlastníci musejí začít znovu shánět zdroje financování. Ve hře je další čínský investor Great Wall Motor a zájem má ruský podnikatel Vladimir Antonov, který již se Spykerem, jenž Saab koupil, dříve spolupracoval.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.