Kvůli obvinění výkonného ředitele Dominiqua Strausse-Kahna ze sexuálního napadení se objevují otázky, jak to bude s dalším postupem fondu v otázce řešení dluhové krize v Evropě. Úřadujícím výkonným ředitelem Mezinárodního měnového fondu bude v nepřítomnosti obviněného Dominiqua Strausse-Kahna sice jeho náměstek John Lipsky, ten ale ohlásil k srpnu odchod.

V době, kdy se má organizace podílet na řešení dluhové krize Řecka a dalších ohrožených zemí eurozóny, je to pro MMF velká rána. Berlín již kvůli skandálu musel zrušit schůzku Angely Merkelové s Strauss-Kahnem. Podle všeho se nezůčastní ani pondělního zasedání ministrů financí eurozóny.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ředitel Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss-Kahn byl obviněn kvůli sexuálnímu obtěžování. Úřadujícím výkonným ředitelem fondubude v nepřítomnosti obviněného Strausse-Kahna jeho náměstek John Lipsky. Řekové v Kahnovi ztratili podporu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.