Pět pojišťoven z východní části Evropy přechází pod skupinu PPF. Tři ruské, jedna ukrajinská a jedna běloruská pojišťovna patřily pod společný holding zmíněné PPF českého miliardáře Petra Kellnera a italské skupiny Generali.

Obě strany se však dohodly na obchodním rozchodu a už od ledna pracují na složitém majetkovém vyrovnání, jehož součástí je i převod zmíněných pojišťoven pod PPF – za zhruba 71 milionů eur.

PPF o tom informuje ve své zprávě o pololetních hospodářských výsledcích. V textu píše, že obchod není žádnou novinkou. Její manažeři se na něm se svými protějšky z Generali dohodli už v březnu toho roku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Investiční skupina PPF potvrdila dlouho očekávaný odkup pěti pojišťoven od společnosti Generali za více než 70 milionů eur. Jde o součást vypořádání mezi těmito dvěma giganty, kteří ukončují partnerství ve společném holdingu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.