Německý přechod k obnovitelným zdrojům elektřiny se nelíbí kromě sousedních států, které si stěžují na přetěžování přenosových sítí, už také Mezinárodní agentuře pro energii (IEA).

Její zástupci se podle britského deníku The Telegraph obávají, že německé rozhodnutí opustit jadernou energetiku povede k výraznému zdražení elektřiny a ke zhroucení podpory obnovitelných zdrojů.

"Skutečnost, že německé ceny elektřiny jsou mezi nejvyššími v Evropě, by měla sloužit jako varovný signál," tvrdí agentura a dodává: "Přechod na nízkouhlíkové zdroje vyžaduje přijetí veřejností, pak mohou maloobchodní ceny zůstat na přijatelné úrovni."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podpora obnovitelných zdrojů a uzavření jaderných elektráren v Německu povede podle Mezinárodní agentury pro energii k rapidnímu zdražení elektřiny. Zároveň podle ní bude muset země v budoucnu čelit blackoutům a nedostatku energie.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.