Nejbohatší miliardář na Kypru, John Fredriksen, není rozený Kypřan, ale za pohádkově nízkým zdaněním a příjemnějším podnebím se sem přestěhoval až z dalekého severu - z Norska.

John Fredriksen je podle žebříčku mezinárodního vydání časopisu Forbes 89. nejbohatší člověk na světě.

Patří mu společnost Seadrill, která je jedním z největších přepravců ropy na světě. Fredriksen se sice narodil v Norsku, dlouho se v něm však nezdržel. V šestnácti letech odjel do Bejrútu, aby zde obchodoval s ropou.

Nejdříve zásoboval vojáky ve Vietnamu; v íránsko-irácké válce zásoboval íránskou stranu. Na Kypr se odstěhoval, aby si v důchodu užil vydělané peníze.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Na záchraně Kypru se budou podílet i milionáři, kteří sem přišli hledat daňový ráj. Přišli za teplem a nízkými daněmi, teď je čeká takové zdanění, o jakém se jim nikdy nesnilo. Všichni kyperští milionáři pocítí záchranu ostrova na svých vlastních účtech.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.