Dostat se do vesmíru se dá i za pár tisíc eur. To chtějí dokázat dva dánští kutilové. Ti vyvíjejí vlastní kosmickou loď, bez miliardového programu, desítek inženýrů i výjimečných materiálů.

Na svou raketu, kterou budují už přes čtyři roky, používají výhradně materiály a součástky, které se dají koupit v běžných hobby marketech s vybavením pro kutily. 

Vesmírná loď, do které investovali několik set tisíc eur, by měla ještě letos vzlétnout do vzdálenosti 100 kilometrů od země a dostat se tak do vesmíru. Nejprve půjde o let bez posádky. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ještě letos by se měla dostat do vesmíru kosmická loď, kterou budují dva dánští inženýři. Chtějí dokázat, že není zapotřebí miliardových vládních programů. První let by měl ovšem proběhnout nejprve bez posádky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.