Komerční evropská premiéra nejmodernějšího dopravního letounu se nezdařila už před startem. Šestnáct hodin před prvním komerčním letem prvního letadla Boeing 787 Dreamliner v Evropě, který směřuje z Varšavy do Prahy, byl odvolán šéf polských aerolinek LOT Marcin Piróg.

Letoun, který v pátek ráno dosedne na ranvej ruzyňského letiště, je pýchou polské letecké společnosti. V následujících třech měsících má letoun, určený jinak především k dlouhým letům, naplánované desítky cest po celé Evropě a přilákat nové zákazníky.

Místo oslav ale LOT, státní akciová firma spadající pod ministerstvo pokladu, v úterý požádal stát o finanční podporu ve výši v přepočtu šest miliard korun. A oznámila propouštění šesti stovek ze dvou tisíc zaměstnanců.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V pátek se uskuteční první komerční let letadla Boeing 787 Dreamliner v Evropě. Pýcha polské letecké společnosti, která přiletí z Varšavy do Prahy, měla státní akciové firmě přilákat zákazníky. Místo oslav ale letecký přepravce požádal stát o finanční podporu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.