Ve čtvrtek začal dvoudenní summit Evropské unie, který se jako už několikrát dříve pokusí najít řešení, jak vyvést EU a eurozónu z hospodářských problémů.

Kromě toho prezidenti a premiéři, mezi nimiž Českou republiku zastupuje premiér Petr Nečas, budou jednat o prohloubení ekonomické a politické unie. To by mohlo znamenat přenesení dalších pravomocí z národních metropolí na EU, na což jsou mnozí v Evropě citliví.

Pro Česko bude jedním z klíčových bodů téma bankovní unie. Premiér Nečas dostal od vlády jednohlasně mandát, aby návrhy, které zatím kolují v médiích, odmítl. Nečas očekává, že se o nich ostatně zatím bude teprve diskutovat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V Bruselu začal klíčový summit o budoucnosti Evropské unie. Česko zastupuje premiér Petr Nečas. Ten zde bude hájit, aby nad bankami v tuzemsku i nadále dohlížela ČNB a nikoli orgány v zemích mateřských bank, jak navrhuje unie.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.