"Španělská recese nás tlačí ještě níž. Je to náš největší obchodní partner, zhruba pětkrát větší, co se týče produkce a populace. Takže my nemáme žádný zájem na tom, aby šlo Španělsko takhle ke dnu," píše pro IHNED.cz portugalský novinář Luis Rego, hlavní bruselský zpravodaj předního deníku Diário Económico.

Ve svém komentáři srovnává situaci v obou zemích a naznačuje, že Portugalsko se zřejmě bez druhého záchranného balíku opravdu nakonec neobejde.

"Měsíce předtím, než jsme požádali o pomoc (v dubnu 2011), to vypadalo, jako bychom byli nějakou bariérou chránící Španělsko před úderem krize, která se nám tehdy jevila jako konec světa", píše novinář.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Portugalsko už na rozdíl od Španělska nemůže určovat vlastní politiku, je zcela závislé na požadavcích věřitelů, píše dopisovatel portugalského deníku Diário Económico z Bruselu. Portugalsko je zadluženější než Španělsko - tomu ale ještě nesplaskla realitní bublina, upozorňuje novinář.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.