Finanční instituce v eurozóně znovu potvrzují, že navzdory novým levným úvěrům, které jim tento týden poskytla Evropská centrální banka, situace v oboru není o nic lepší než dříve. Banky si totiž na účtech u ECB uložily jednodenní vklady v objemu 777 miliard eur (asi 19,3 bilionu Kč).

To je nový rekord za dobu, co eurozóna existuje. Ten minulý navíc překonaly banky velmi výrazně, poslední nejvyšší objem totiž činil 528,2 miliardy eur.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nejistota na evropském bankovním trhu posouvá rekordy objemů vkladů bank u Evropské centrální banky. Ty ve čtvrtek uložily jednodenní vklady v rekordním objemu 777 miliard euro, což je nejvíc od vzniku eurozóny a o více než 200 miliard více od předchozího rekordu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.