Španělský ministr hospodářství Luis de Guindos dnes obhajoval nečekané nové úsporné opatření vlády, včetně výrazného zvýšení daní. Uvedla to agentura DPA.

"Jednali jsme s vědomím odpovědnosti," řekl ministr v rozhovoru, který vysílala rozhlasová stanice Cadena. Dodal, že "pokud by to vláda neudělala, jiní by ji k tomu přinutili."

Ministr poukázal na to, že vláda neměla jiné východisko než zvýšit daně. Rozpočtový deficit země byl v loňském roce místo plánovaných 6 procent asi až 8 procent hrubého domácího produktu (HDP). Nová vláda chce rozpočtový schodek příští rok srazit na 4,4 procenta a v roce 2013 ke třem procentům HDP, což je maximální úroveň povolená podle pravidel Evropské unie.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.