V letní sezoně navštívilo Skiareál Špindlerův Mlýn 120 tisíc lidí. Služby lanovek, nových dětských hřišť nebo naučných stezek tak využilo o deset procent lidí víc než v předešlé letní sezoně.

Zima pak má Špindlu přivést ale až čtyřnásobek těchto čísel. "Grand opening jsme naplánovali na víkend od 12. prosince. Pokud ovšem počasí dovolí, chceme zasněžovat už od konce listopadu," říká ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek. "Doufáme, že když bude dobrá zima, vrátíme se po nepříliš silné loňské sezoně způsobené teplým počasím k číslům přes půl milionu návštěvníků," dodává.

Společnost Melida, která největší české horské středisko spravuje, investovala před novou zimní sezonou především do zasněžování 100 milionů korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pro devatenáct lyžařských areálů bude v Česku platit jedna sezonní permanentka.
  • Podle ředitele největšího z nich, Skiareálu Špindlerův Mlýn, Čeňka Jílka, povede tento skipas k tomu, že Češi budou víc preferovat česká střediska před zahraničními.
  • Samotný Špindlerův Mlýn chystá ještě další propojení svého střediska s partnerskými areály na Slovensku.
  • Spojení Medvědín - Svatý Petr by mohlo být hotovo v roce 2016.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.