Chybějí všude, napříč regiony, a jejich nedostatek brání rozvoji podnikání. Konstruktéři, logistici, inženýři kvality, IT nebo procesní technologové patří mezi nejvíce vyhledávané pracovníky. Navzdory snahám personalistů se nedaří prázdná místa obsadit. 

Speciálně u technických oborů se totiž výběr kvůli stárnutí populace tenčí. „Demografická křivka je neúprosná. Čeká nás naprostý nedostatek absolventů či vyučenců v technických oborech, v číslech se bavíme o nevratné ztrátě 400 tisíc pracovních sil v období 12 let,“ tvrdí mluvčí hospodářské komory Lenka Vodná. 

Podle dostupných statistik sice v posledních několika letech narostl počet absolventů technických univerzit o přibližně deset procent, ale ani při zdvojnásobení nebude tento počet schopný pokrýt potřeby existujících i rozvíjejících se firem. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V Česku roste počet neobsazených technických pozic a situace se bude horšit.
  • Už dnes se kvůli stárnutí populace počet technických pracovníků tenčí.
  • Firmy navíc absolventům ztěžují podmínky požadavkem praxe.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.